Simple Charging

Projekt NIKOLA je společným dílem pražských es v oblastech designu, elektrotechniky, telekomunikací a softwarového inženýrství. Společnosti Green24 Holding, a.s. (původně QMX s.r.o.) a PEG s.r.o. spojily své síly a během relativně krátké doby spatřil světlo světa první rychlonabíječ elektromobilů kompletně vyrobený v České republice vyplňující díru na trhu, kde prozatím dominují drahé zahraniční výrobky bez smysluplné uživatelské podpory.


Nový produkt nese poetické jméno Nikola. Tento název vychází z řeckého „niké“, což znamená vítězství, avšak cíleně nám také asociuje souvislost se srbským vynálezcem a velkým propagátorem střídavého proudu Nikolou Teslou.


Zajímavostí je zde uchopení otázky designu. S vědomím skutečnosti, že obal prodává, spolupracovali autoři projektu na vývoji outdoorové jednotky s přední českou designérkou Annou Marešovou, která odvedla bravurní práci a představila čistý a funkcionalistický design prostý jakýchkoli nevzhledných ovládacích prvků a displejů, zatímco vnitřní jednotka obsahující veškerou elektroniku je skryta. Inspirací jí byl i koncept zahraničních Superchargerů. Díky nadčasovému a neotřelému vzhledu tak zaujme venkovní jednotka s nabíjecími „pistolemi“ již na první pohled.


Ovládání a monitoring byly přesunuty na obrazovky chytrých telefonů. Protože jednoduchost a spolehlivost spolu úzce souvisí, jsou odstraněním displejů a ovládacích prvků z venkovní jednotky eliminovány veškeré potenciální zdroje poruch.

Kvalitní hardware Nikoly doplnil propracovaný software, kde komunikační báze a celý backend pracují v cloudu. Controlpanel v podobě webového portálu je dostupný odkudkoli, komukoli a kdykoli. Ovládací platformou je systém Polyfazer (Charge Point Operator). Díky cloudu je zajištěna škálovatelnost systému horizontálně i vertikálně a zároveň probíhá nepřetržitý monitoring a dostupnost systémů na 99 % (SLA).


Projekt NIKOLA nabízí oba dva běžné silové standardy pro DC nabíjení. Klasický CHAdeMO a modernější CCS Combo. Kabely jsou integrovány do vnější jednotky a tvoří s ní jeden celek. Dle požadavků zákazníka lze umožnit nabíjení až dvou elektromobilů u jednoho stojanu se součtovým výkonem až 200 kW!


parking

hotels

pracoviště

domácnosti

golf

Stojanový design určený pro individuální výstavbu míst určených pro dobíjení elektromobilů. Restaurace, multikina, obchodní centra, dálniční odpočívadla a golfová hřiště. To všechno jsou místa vhodná pro aplikaci stojanové varianty nabíjecí stanice. Každý stojan je koncipován tak, aby u něj mohly nabíjet dva vozy současně. Modulární systém nabízí volnost ve volbě finální konfigurace od maximalistické varianty s dvěma plně funkčními DC porty až po variantu se dvěma běžnými 22kW AC porty. V případě jakékoliv DC varianty dostáváte jeden doplňkový AC port v ceně.

Všude tam, kde tráví uživatelé elektromobilů delší čas se osvědčilo řešení s AC nabíječkami o maximálním výkonu 22kW na každý port. Nabíjení je sice pomalejší, ale o to více šetrnější k vaší trakční baterii. Škála aplikací je tak proto velmi široká. Od domácností s jedním AC Mennekes Type 2 portem až po velké parkovací domy s až deseti porty v jedné instalaci. Inteligentní řízení rozložení zátěže řeší i případnou omezenou kapacitu přípojného místa tak, aby nedocházelo k přetížení v případě využití všech dostupných portů a k zajištění plného výkonu, pokud je k dispozici dostatečná kapacita.

Produktová řada NIKOLA pokrývá širokou paletu aplikací, výkonu a způsobu montáže. Ne každý typ nabíječky je vhodný pro daný záměr. Je nutné zvážit veškeré aspekty konkrétního místa, zejména pak dostupný elektrický výkon, investiční náročnost a předpokládané chování uživatelů. Při plánování je důležité brát v úvahu i případný budoucí upgrade, poněvadž požadavky na zvyšování výkonu a počtu dobíjecích zásuvek zajisté porostou. Dobrým řešením je zbavení se veškerých ovládacích prvků. Na jejich místo tak nastupují obrazovky chytrých telefonů, což snižuje pravděpodobnost poruchy a hrozbu vandalismu.

left base

DC Fast Charger

Naše vlajková loď. Indoorová jednotka s veškerými silovými komponenty v prosté industriální skříni s patřičným krytím proti vodě. A designová outdoorová jednotka robustní konstrukce určená pro instalaci v místě nabíjení elektromobilu. Max. výkon je až 2x 100kW DC.

AC Charger

O něco pomalejší sestra Nikoly DC určená zejména do míst, kde řidiči tráví více času. Hotely, restaurace, kongresová a obchodní centra - to vše jsou objekty, které docení zejména neotřelý design nabíjecího sloupku přejatý od výše uvedené rychlé Nikoly. Absence vnitřní výkonnové jednotky činí z této verze ideální řešení pro rychlou realizaci míst pro dobíjení elektromobilů. Max. výkon je 2x 22kW AC.

right base

Charge Pool

Ideální a kompaktní řešení pro hotely, parkovací domy a developerské projekty. Potřebujete zřídit najednou více (třeba i 10) parkovacích míst pro nabíjení elektromobilů? Charge pool je tady pro vás. Společný rozvaděč s veškerou ovládací a komunikační technikou může být skrytě umístěn v rozvodně elektroinstalace a pouze požadované množství zásuvek v designových rozvodnicích až na místě samotném. Získáváte tak několik nabíjecích stanic za cenu jedné.

naše služby

API

Cloudový networking poskytuje aplikační rozhraní pro integraci vašich nabíječů NIKOLA do sítí Charge Point Operátorů a větších agregačních sítí. Podpora protokolů pro řízení a správu jedné a více dobíjecích stanic činí ze systémů NIKOLA ideální komponentu pro budování vlastních projektů.

CPO Polyfazer

K jakékoli nabíjecí stanici dostáváte automaticky služby Charge Point Operátora (CPO) Polyfazer. Získáváte tím okamžitou možnost ovládání vašich dobíječek prostřednictvím mobilní aplikace včetně platby za odebranou energii. K dispozici je veškerá historie nabíjení včetně daňových dokladů a propracovaný systém slevových kupónů.

Poradenství

Díky bohatým zkušenostem v oblasti dobíjení elektromobilů můžeme nabídnout odborné poradenství při realizaci vašich projektů. Elektromobilita je komplexní disciplína zahrnující celou řadu odvětví a profesí. Díky budování vlastní sítě dobíjecích stanic máme z čeho čerpat a rádi se s vámi podělíme o takto nabyté zkušenosti.

Instalace

Nejnáročnější částí projektu je vždy realizace. Nejde jen o to správně vybrat a koupit nabíjecí stanici, ale i vhodně kombinovat veškeré profese a specializace, které se na realizaci podílejí. Naši partneři jsou renomovaní odborníci námi prověření při budování našeho vlastního systému. Provádíme tudíž instalaci tzv. na klíč.

contacts

Vyplňte prosím jméno

Vyplňte prosím e-mail
Vyplňte prosím telefonní číslo

* - mandatory field

Vyplňte prosím zprávu

Green24 Holding, a.s.

Štětkova 1638/18, 140 00 Praha 4
+420 270 000 270 (recepce)
800 31 31 30 (obchodní oddělení, po - pá 8-18)
green24@green24.cz